CAMERISTA HOTEL / COD COR: 514201

SC RESIDENCE INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intretine curatenia in spatiile de cazare.
- Asigura o depozitare corespunzatoare a materialelor de curatenie, a lenjeriei, a produselor cosmetice cu care opereaza.
- Identifica zilnic sarcinile.
- Utilizeaza corespunzator materialele si ustensilele de lucru.
- Asigura curatenia zilnic in spatiile de cazare si ori de cate ori este necesar, curata camera si baia utilizand metodologia de lucru specifica.
- Monitorizeaza deteriorarile si completeaza inventarul.
- Verifica minibarul.
- Anunta eventualele defectiuni tehnice cu operativitate.
- Interpreteaza dorintele si asteptarile clientilor.

CERINTE

- Aspect fizic curat si foarte ingrijit.
- Experienta in activitati de curatenie hoteliera.
- Cunoasterea normelor de igiena si a procesului de curatenie a spatiilor de cazare.
- Cunoasterea produselor de curatare profesionale folosite in activitatile hoteliere.
- Persoana organizata, punctuala, responsabila.
- Dexteritate manuala, atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta la interviul final.

Marca stilului distins – Hotelurile Residence sunt hoteluri boutique de patru stele superior, membre ale asociatiei europene Exclusive Hotels, categoria “Charm & Character”

Din ianuarie 2010, Hotelurile Residence se numara printre primii membrii ai BLLA (Boutique and Lifestyle Lodging Association), singura asociatie mondiala a hotelurilor boutique, cu sediul la Los Angeles.

De asemenea, Hotelurile Residence sunt primele hoteluri romanesti partenere ale CNN si totodata singurele hoteluri boutique din Romania care isi asociaza numele cu cea mai mare retea de televiziune de stiri si informatie din lume.