CAMERAMAN

MAGNETIQUE MARKETING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Filmeaza sub supravegherea producatorului/ reporterului, primeste si respecta instructiunile venite din partea acestuia
- Isi aduce aportul pentru imbunatatirea materialelor video, din punct de vedere artistic.
- Realizeaza sarcinile cerute de Managerul de Proiect.
- Informeaza zilnic, Managerul de Proiect Video cu privire la problemele aparute in desfasurarea activitatilor sale.
- Este responsabil de respectarea cadrului legal pentru toate materialele audio-video in lucru.
- Respecta in totalitate prevederile legale cu privire la spoturile video.
- Are obligatia de intretine in stare buna de functionare aparatura folosita in exercitarea atributiilor de serviciu.
- Raporteaza defectiuni aparute in momentul in care acestea se produc. Raporteaza in timp posibile probleme care pot aparea in timp cu aparatura din dotare.

CERINTE

- Experienta in domeniu, de preferinta in mass-media minimum 6 luni
- Cunostinte de imagine
- Aten?ie la detalii
- Creativitate
- Capacitate de analiza si sinteza
- Perspicacitate;
- Receptivitate;
- Studii medii absolvite/ studii superioare in curs

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Posibilitatea de a lucra intr-un colectiv tanar si dinamic

Magnetique Marketing – reprezinta unul dintre cei mai dinamici si inovatori publisheri online din Romania si detine in portofoliu sau nume de rezonanta pe piata de reviste online din Romania precum:
- Stiletto.ro (primul portal de fashion & beauty din Romania),
- iDieta.ro (cea mai numeroasa si mai activa comunitate de femei din Romania), site aflat, inca de la lansare, pe primele locuri in trafic.ro si in top 3 publicatii de profil, in ultimul an,
- Maze.ro (prima revista de travel din Romania care iti pune la dispozitie experiente inedite, informatii utile din metropole renumite si instrumente care te ajuta sa-ti planifici vacanta de vis) si
- MenReport.ro (primul portal de life-style masculin din Romania).
- Notoriu.ro (medi, business & advertising)

In 2007, printre proiectele Magnetique se numara si realizarea portalului de entertainment MyKiss.