CALL CENTER - limba italiana

TOP ASSISTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Preluarea telefoanelor inbound/outbound in ture - program flexibil
-Interviuri prin telefon (cercetari de piata cantitative)
-Transferul telefoanelor catre departamentul autorizat
-Semnalarea cazurilor deosebite in cadrul procedurilor interne existente in companie
-Customer support

CERINTE

-Cunoasterea limbii italiene nivel avansat (citit, scris, vorbit- capacitatea de a intelege limbajul uzual italian);
- Sunt in masura sa inteleaga conversatia cu un nativ sau din mijloacele de comunicare in masa (radio, tv, ziare). Au nevoie de putin timp pentru a se obisnui accentului unei anumite zone insa se pot adapta fara probleme. Sunt in masura sa inteleaga un text ce apartine unui manual, articol de specialitate sau opera literara.
- Sunt in masura sa participe la discutii pe diferite teme sa se exprime in mod coerent, sa reformuleze atunci cand este necesar, pentru a facilita ascultarea din partea interlocutorului.
- Sunt in masura sa scrie corect.
- Cunostinte legate de cultura italiana, expresii uzuale, localitati, personalitati,
- Abilitati excelente de comunicare si o atitudine orientata spre client;
- Punctualitate si abilitatea de a face mai multe activitati in acelasi timp;
- Auto-motivat si cu spirit de echipa;
- Disponibilitatea de a lucra si in ture de noapte / weekend-uri / sarbatori;
- Atentie la detaliile oferite de client / gestionarea si rezolvarea situatiilor delicate;
- Bune cunostinte in utilizarea pc-ului;
- Deschiderea catre lucruri noi;
- Cunoasterea unei alte limbi straine constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu 900 ron
Bonuri de masa
Decontare transport
Asigurare medicala
Reincarcare cartela telefon mobil

DESCRIEREA FIRMEI

TOP ASSISTANTS - PERFORMANCE IN ASSISTANCE!

Suntem tineri pentru ca lucram cu oameni tineri.

Suntem recomandati de marea majoritate a candidatilor pentru ca ne pasa, iar noi recomandam la randul nostru.

Suntem singura agentie de recrutare din Romania focusata pe personalul tanar, dar nu numai.

Esti inca student, dar vrei sa lucrezi, ai absolvit o facultate si vrei un job bun, lucrezi deja dar cauti o noua provocare?

Trimite-ne un CV si te vom surprinde cu oferte de la cele mai importante companii de pe piata.

www.top-assistants.ro

office@top-assistants.ro

contact@top-assistants.ro