C Multiplatform Programmer

Axway Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- scrierea de specificati tehnice
- mentenanta
- dezvoltarea de noi module pentru mari aplicatii
- actualizarea unit test-urilor
- investigarea erorilor tehnice si functionale si gasirea de solutii adecvate
- acordarea de consultanta pentru produse si consultanta specifica domeniului

CERINTE

- absolvent sau student in ultimul an al unei facultati de profil;
- minim 2 ani experienta
- cunoasterea limbii engleze si/sau franceze
- bune cunostinte de programare: C, sisteme de operare unix-like, algoritmi, programare, orientata obiect, baze de date
- spirit de echipa, initiative, autonomie, flexibilitate si responsabilitate

BENEFICII OFERITE

- mediu dinamic si placut
- pachet salarial atractiv, tichete de masa, asigurare medicala privata
- training-uri, certificari, perspective reale de promovare
- deplasari in strainatate

AXWAY Romania este filiala companiei multinationale Axway, una dintre cele mai importante companii mondiale in domeniul integrarii de aplicatii (EAI). Cu o experienta de peste 20 de ani, Axway accelereaza bussines-ul a peste 8000 de clienti din intreaga lume. Suntem intotdeauna pregatiti sa ne extindem echipa de profesionisti; daca te consideri o persoana inteligenta, creativa, dornica sa performeze si ai nevoie ca aceste calitati sa fie apreciate, te invitam sa te alaturi unei echipe care numara in prezent peste 145 de profesionisti in Romania. Viziteaza-ne la www.axway.com.