BUYER IT

BE PROFFICE - membru RTC Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

-stabileste strategia de pricing pe gamele de produse de care este responsabil, in stransa legatura cu informatiile culese din piata si urmarind strategia si obiectivele organizatiei;
-analizeaza periodic listele de preturi ale concurentei si verifica pozitionarea produselor pe piata;
-construieste gama de produse;
-intocmeste si promoveaza conceptul produsului avand in vedere toate aspectele care tin de acesta –strategie de pret, plan de promovare, pozitionare in piata, servicii post vanzare;
-elaboreaza planuri de marketing pe perioade scurte/ lungi, le implementeaza si face raportari despre punerea in aplicare/ eficienta;
-participa la realizarea materialelor de comunicare si promovare (cataloage, oferte speciale, brosuri, newsletter);
-comunica frecvent si proactiv cu furnizorii pentru obtinerea informatiilor despre produse necesare realizarii materialelor de comunicare: fise tehnice, descrieri, poze de produse.

CERINTE

-studii superioare finalizate;
-experienta pe o pozitie similara minim un an;
-cunoasterea pietei de IT;
-cunostinte operare PC (Word, Excel) - nivel avansat;
-cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
-persoana cu simt comercial, cu capacitate de invatare elemente tehnice.

BENEFICII OFERITE

Va oferim posibilitatea de a va alatura unui colectiv dinamic, de a va dezvolta cariera intr-un mediu profesionist.

RTC Holding este lider pe piata de papetarie, de carte, de transport si curierat. RTC Holding, unul dintre cele mai mari grupuri de distributie si retail din Romania, cuprinde 9 divizii: Diverta, PROCA Romania, Sistec-Sbsol, Proffice, Rimobi, TCE, Fashion, Flaro. RTC Holding este o companie de succes care promoveaza cei mai buni oameni, cele mai bune solutii, cei mai buni parteneri, cautand permanent echilibrul dintre loialitate si performanta.