BUYER / ASISTENT BUYER - LOCATIA MEDIAS

TRIDENT TRANS TEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- negociaza contractele de achizitie cu furnizorii in cele mai avantajoase conditii pentru societate ( termene plata, cantitati, discounturi, taxe de raft, retururi de marfa)
- identifica noi furnizori de produse, consolideaza si dezvolta portofoliul de furnizori
- controleaza si urmareste derularea contractelor, face propuneri cu privire la clauzele pe care trebuie sa le contina
- eficientizeaza departamentul pentru care face achizitii
- prospecteaza piata si efectueaza studii privind preturile
- realizeaza corespondenta comerciala cu furnizorii
- stabileste cota de adaos comercial
- concepe strategii de dezvoltare a departamentului din care face parte

CERINTE

- experienta in activitatea de negociere,
- detinerea unui portofoliu de furnizori,
- cunoasterea tehnicilor de negociere,
- abilitati de comunicare, persoana dinamica, activa, disponibilitate si flexibilitate

SC TRIDENT TRANS TEX este o companie exclusiv romaneasca aflata in plina dezvoltare in domeniul big retail, dar care are ca obiect secundar de activitate si transport international de marfa .