Buyer

HAME SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza si completeaza permanent baza de date cu furnizori (pe baza informatiilor obtinute in cadrul targurilor si expozitiilor, in cadrul vizitelor facute in fabrici sau prin cercetare pe Internet)
- achizitioneaza numai servicii si produse finite pentru a le revinde
- realizeaza si completeaza baza de date cu produsele disponibile pe piata in functie de pret, calitate, termen de livrare si varietatea acestora
- solicita cereri de oferta de la furnizori si le ierarhizeaza
- negociaza cu furnizorii pentru obtinerea raportului optim calitate-pret
- mentine relatiile cu furnizorii si rezolva promt problemele care pot aparea
- urmarireste derularea contractelor semnate
- trebuie sa se informeze asupra tendintelor pietei
- lucreaza in echipa si e subordonat managerului

CERINTE

- limba engleza ¿ nivel avansat
- cunoasterea pachetului MS Office
- abilitati de comunicare si negociere
- atitudine dinamica si proactiva
- capacitatea de a lucra cu termene foarte stranse
- minim studii medii in domeniul economic; studiile superioare constituie un avantaj
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- salariul se negiciaza in cadrul interviului
- se acorda bonusuri pentru cele mai bune tranzactii realizate

Societatea HAME este o societate privata ceha cu peste 2000 de angajati, care se ocupa cu productia si distributia unui larg sortiment de alimente. Ne referim la alimente cu durata lunga de folosinta, durabilitate de la 1 la 3 ani, dar si preparate reci, la care durabilitatea este de la cateva zile pana la 6 luni de la data fabricatiei si care necesita o temperatura de pastrare de 0-5°C.
Grupa produselor conservate si distribuite de catre societatea HAME, cuprinde: pateuri, mancaruri preparate, conserve de carne, ketchup, sosuri preparate, piure pentru copii, legume sterilizate, salate de legume, gemuri, marmelade, siropuri si compoturi.
Sloganul ¿Ziua este mai frumoasa cu Hame la masa¿ este bine cunoscut de catre consumatorii din Romania.