Buyer

ALICAT CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Este persoana direct responsabila cu selectia, comanda si achizitia marfurilor care urmeaza sa fie vandute in magazine.
-Achizitorul conduce departamentul de vanzari din magazine. Abilitatile pe care le are achizitorul afecteaza in mod direct volumul vanzarilor din magazine. Cu ajutorul programului de gestiune analizeaza miscarea produselor si propune discounturile, transferul produselor si achizitiile viitoare.
-Are rol decisiv in privinta cunoasterii stilului, gustului si asteptarilor clientilor.
-Disponibilitatea pentru deplasari in strainatate pentru a cauta, selectiona si contracta furnizorii functie de necesitati.Calatoriile pentru achizitii pot fi adesea solicitante din punct de vedere fizic si mental. Achizitorul lucreaza in mod direct cu managerii, departamentele de vanzari, comerciale si de publicitate atat din strainatate cat si din tara.
-Sa verifice activitatile competitorilor.
-Contacteaza,negociaza si stabileste conditiile de plata si livrare cu furnizorii externi pentru a putea obtine produsele la calitatea si preturile optime.

CERINTE

Calitati majore
-¿simtul marfurilor¿
-abilitati de comunicare
-capacitate de creare si dezvoltare
-impozant, dinamic, responsabil
-abilitate de management si conducere
- dorinta de a munci mult
-abilitatea de a intelege rapid noile concepte
-capacitate de negociere
-intuitie pe termen scurt si lung
Cunoasterea limbii italiene si engleze
Curs de merchandiser
Cunostinte avansate in Microsoft Office
Experienta in pozitie de conducere si in fashion retail
Absolvent Design vestimentar+cunostinte economice
Carnet de conducere

servicii de consultanta in domeniul resurselor umane, protectiei muncii si juridic