BUYER

APOLLO MOD DISTRIBUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contactare potentiali furnizori pentru a obtine diverse detalii (produse, preturi etc.);
- Mentinerea si dezvoltarea constanta a relatiei cu furnizorii existenti;
- Obtinerea de preturi, poze, cataloage, mostre, materiale promotionale, pentru produsele noi;
- Traducerea facturilor si a etichetelor pentru marfa;
- Gestionarea evidentei facturilor primite de la furnizori privind scadenta acestora;
- Analizarea si prospectarea pietei;
- Negocierea cu furnizorii in vederea obtinerii celor mai bune conditii comerciale;
- Situatii lunare in urma activitatii desfasurate.

CERINTE

- Studii in domeniu reprezinta avantaj;
- Experienta in domeniul achizitiilor/vanzarilor reprezinta avantaj;
- Cunostinte bune operare PC (Excel, Word, Internet si Intranet);
- Limba engleza nivel avansat,(cunoasterea altor limbi straine reprezinta avantaj);
- Persoana organizata, avand capacitatea de a planifica activitatile, adaptabila si constiincioasa, atenta la detalii si receptiva, care respecta termenele limita.

BENEFICII OFERITE

- Salariu corelat cu performantele;
- Mediu de lucru placut;
- Oportunitate de dezvoltare a carierei.

Apollo Mod Distribution - companie cu capital francez, prezenta pe piata romaneasca din anul 2003 si aflata in plina ascensiune, este astazi unul din principalii importatori si distribuitori pe Key Accounts (Carrefour, Kaufland, Cora, Real, Metro, Gima, Auchan, Selgros etc.) de produse de ingrijire personala si accesorii.