BUYER

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Procurarea bunurilor si serviciilor pt. a sprijinii desfasurarea afacerii.Are rolul de legatura intre clientii interni,furnizori si clientii externi in ceea ce priveste pre-productia si productia totala.Revizuieste cererile,contacteaza vanzatorii,examineaza posibilitati si initiaza contacte.Responsabil pentru procurarea partilor si aprovizionarea pentru cateva produse care se produc si care se vor produce.Initiaza cumpararea prin procesul MRP.Propune asupra a ceea ce se va cumpara pe baza unor anumiti factori.Coordoneaza si manageriaza ultimele cumparaturi pentru un produs ce va fi scos de pe piata.Asigura livrarea la timp,cumpararea la preturi variabile si managementul inventarului.Urmareste acuratetea mesajelor primite si raporteaza la randul lui personalului apropiat.Actualizeaza cotele standard pentru partile atribuite.Faciliteaza gasirea si achizitionarea partilor/pieselor necesare pentru a imbunatatii aprovizionarea si reduce costurile.Actioneaza ca principal contact cu furnizorii,cu clientii interni si externi pentru rezolvarea cat mai rapida a problemelor atribuite lui.Asigura rezolvarea situatiilor cum ar fi scurtarea lantului de furnizori,costurile,balantele nefavorabile,materialul discrepant si surse alternative de furnizori.Are responsabilitatea unei continue imbunatatiri inclusiv intergritatea datelor si parametrii manageriali.Analizeaza variatiile pentru a determina "radacina" problemei si implementarea masurilor coercitive.Managementul relatiilor cu si pentru performanta furnizarii.Se intalneste in mod regulat cu furnizorii pentru a stabili obiective si pentru a intelege urmatoarele generatii de produse oferite.Evolueaza performantele furnizorilor si ajuta la imbunatatirea performantelor.Elaboreaza documente de audit,proceduri si planuri pentru Procuratori pentru intelegerea politicii si procedurilor companiei.Asigura informarea personalului de la departamentul de cumparari.Coordoneaza si conduce auditul intern si standardele ISO.Actiunea auditului sa fie clar expusa.

CERINTE

-experienta in domeniu;
-cunostinte in domeniul contabilitatii;
-rationament logic;
-dinamic;
-prezenta placuta;
-bune cunostinte de limba engleza;
-abilitati foarte bune de comunicare.
-permis conducere categ.B.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant;
-masina de serviciu,
-telefon mobil,
-laptop;
-posibilitatea de a activa in cadrul unei companii multinationale de prestigiu.

Agentie de recrutare, selectie si plasare personal, selecteaza pentru clientul sau care este o companie multinationala, producator canadian de echipamente IT & C.