Business Sales Executive

Machteam Soft

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea presupune vinzarea de pachete/abonamente pe www.comunicatedepresa.ro si www.comunicatemedia.ro.

- Vanzari directe pro-active
- Identificare, abordare, prezentare si contractare clienti noi/companii;
- Informarea la timp a conturilor administrate legat de servicii/pachete noi pe site-urile de media din portofoliu;

CERINTE

- Experienta in vanzari B2B;
- Competenţe de comunicare cu clientii interni si externi;
- Un puternic simt al obiectivelor si un bun negociator;
- Hotarare, abilitati excelente de organizare, capacitatea de a avea initiativa;
- Spirit de echipa, ambitios, fluenta in exprimare, valori si principii morale solide;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Mediu de lucru competitiv;

Compania Machteam Soft, unul dintre cei mai importanti jucatori din internetul romanesc, face parte din grupul american de investitii New Century Holdings, cu sediul central in New York si care desfasoara operatiuni in intreaga lume. New Century Holdings este prezent pe piata romaneasca inca din 1994 si detine participatii la peste 300 de companii romanesti din diverse domenii de activitate: grupul Vel Pitar, Libra Bank, etc.
Machteam Soft recunoaste ca angajatii sunt motorul succesului sau si, de aceea, are o echipa de peste 80 de profesionisti a caror performanta este recompensata prin oportunitatea de a imparti realizarile companiei.
Cautam oameni pasionati, motivati, cu o puternica dorinta de autodezvoltare si care vor sa accelereze trendul crescator al proiectelor noastre.
Daca iti doresti ca realizarile tale sa ajunga la cei 3.5 milioane de utilizatori romani care viziteaza in fiecare luna site-urile noastre, esti persoana potrivita pentru noi.