Business Intelligence &Direct Marketing Specialist

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Managementul aplicatiei Microsoft CRM (cleaning, update, standardizare, raportare etc);
Planifica si implementeaza campanii de direct marketing end to end - update baze de date, analiza context piata, target, mesaje, canale de comunicare, supervizare concepte de comunicare, costuri, testare campanii, implementare si analiza rezultate;
Dezvolta, executa si monitorizeaza campaniile de Marketing;
Identifica si analizeaza principalii indicatori de generare de leaduri si dezvolta rapoarte referitoare la eficienta campaniilor, ROI;
Realizeaza teste de campanii si propune modificari ale principalelor tactici pentru eficientizarea rezultatelor;
Mentine legatura cu Product Manager, Major Account Manager si Sales Consultant pentru imbunatatirea procesului de identificare si management al fluxului de conversie a leadurilor pe fiecare etapa a ciclului de vanzare;
Se informeaza periodic si urmareste principalele tendinte, evolutii ale pietei, cele mai bune practici in domeniul in care actioneaza.

CERINTE

Absolvent studii superioare;
Experienta similara - minim 1 an;
Experienta de lucru cu Microsoft CRM - minim 6 luni;
Atentie la detalii, capacitate de sinteza si analiza;
Abilitati bune de comunicare;
Abilitati foarte bune de a lucra baze de date complexe, din diferite surse si capacitatea de a identifica relatiile dintre ele;
Inovativ, orientat spre rezultate si gasirea solutiilor;
Capacitate foarte buna de organizare a timpului pentru respectarea termenelor agreate.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).