Business Development Manager - Solutii IT

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei si identificarea oportunitatilor de afaceri in domeniul IT&C:

- contacteaza potentialii clienti si identifica nevoile acestora;
- mentine si dezvolta relatii de afaceri cu clienţii tip key account;
- negociaza conditiile contractuale si urmareste derularea contractelor;
- urmareste sursele de informare privind organizarea de licitatii si selecteaza oportunitatilor de interes pentru companie.

Diagnosticarea pietei IT&C:

- analizeaza si interpreteaza situatia actuala a pietei IT&C;
- analizeaza pozitia pe piata a companiei din punct de vedere competitiv;
- analizeaza si monitorizeaza permanent principalii competitori.

- Elaborarea si propunerea de strategii de penetrare a pietei de profil
- Identificarea si dezvoltarea de proiecte
- Atragerea potentialilor parteneri intergratori de sistem
- Deschiderea de noi conturi
- Raportarea directa catre Project Sales Manager

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau economice;

- Experienta minim 3 ani in vanzari de solutii dedicate pietei IT&C;

- Experienta relevanta in managementul relatiilor cu clientii tip key account;

- Cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point), Internet Explorer - Studii superioare tehnice sau economice;

- Cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point), Internet Explorer ¿ nivel avansat;

- Cunostinte limba engleza ¿ nivel avansat;

- Permis de conducere: categ. B;

- Excelente abilitati de comunicare si negociere;

- Dinamism, perseverenta, organizare, determinare, relationare interpersonala eficienta, abilitati manageriale.

BENEFICII OFERITE

- Dezvoltare profesionala

- Telefon mobil

- Laptop

- Masina

Suntem o companie romano-austriaca prezenta, din 1999, pe piata romaneasca cu o gama de servicii specializate de consultanta in domeniul resurselor umane.