Business Development Manager Software Solutions

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica potentialii dealeri ai companiei si analizeaza potentialul acestora pentru a dezvolta piata locala din zona;
- Prezinta oportunitatile parteneriatului si negociaza conditiile de contractuale de colaborare;
- Promoveaza permanent produsele software catre dealeri si acorda suport vanzarii;
- Intretine relatia cu partenerii identificati si asigura derularea contractelor;
- Urmareste activitatea de vanzare a dealeri-lor din punctul de vedere al portofoliului de clienti si al zonei alocate.

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau economice;
- Experienta in vanzari software sau hardware de cel putin 1 an;
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte operare PC;
- Experienta in dezvoltarea unei retele de clienti la nivel regional, cu rezultate dovedite reprezinta un avantaj;
- Disponibilitatea pentru deplasari frecvente in tara;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Motivare si atitudine pozitiva;
- Abilitati de negociere;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Orientare catre client si catre rezultate
- Capacitatea de a lucra independent.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Bonusuri corelate cu performanta.

Clientul nostru este o companie internationala ce activeaza pe piata solutiilor integrate software dedicate companiilor si organizatiilor de orice marime si din orice domeniu de activitate. Datorita extinderii operatiunilor sale pe piata romaneasca suntem in cautarea unui profesionist pentru postul de Business Development Manager.