BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER

TELETRADE INTERNATIONAL CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intermediere servicii financiare.
- Promovarea serviciilor de dealing si brokeraj, a pietei valutar internationale FOREX, prezentarea oscilatiilor preturilor valutelor si a profitului ce se poate obtine din aceste oscilatii.
- Implicarea in proiecte de marketing.
-Administrarea portofolului de clienti.
- Identificarea potentialior clienti, abordarea lor, stabilirea
intalnirilor.

OFERA-I CLIENTULUI CEEA CE ARE NEVOIE...SI MAI MULT DECAT SE ASTEAPTA.

CERINTE

- Aptitudini foarte bune de prezentare, relationare, flexibilitate, dinamism, rezistenta la stres.
- Studii medii sau superioare, Cunostinte de operare PC.
- Initiativa si spirit antreprenorial
- Dorinta de afirmare profesionala
- Limba engleza- nivel mediu
- Orizonturi largi in ceea ce priveste propria cariera.
- Dorinta de a invata "mecanismul de functionare" al afacerilor.

BENEFICII OFERITE

- Pachet de remunerare motivant;
- Bonusuri in functie de realizari
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniul afacerilor pe pietele internationale de capital.
- Posibilitati de promovare
- Cursuri de specialitate GRATUITE.

- Poti fi cu un pas inaintea tuturor in domeniul financiar international, alaturi de echipele de profesionisti TeleTRADE.
- Afla misterul formarii cursurilor de schimb EUR-USD, GBP-USD si impartaseste-l si celorlalti din jurul tau.
Iti pretuim fiecare idee geniala ce ar da randament si te platim pentru ea.

\"TeleTRADE International Consulting\" S.A. este filiala din Bucuresti a ¿Teletrade D.J. International Consulting Ltd.\", firma de consultanta si brokeraj pe pietele financiare internationale, infiintata in 1994, in Hong Kong.
Compania TeleTRADE International Consulting S.A. acorda fiecaruia sansa de a-si descoperi adevaratul potential si a-si folosi la maxim aptitudinile si capacitatile personale, de a FACE BANI DIN BANI pe piata valutar internationala FOREX - Foreign Exchage Market, obtinand PROFIT din oscilatiile de pret a valutelor.
Piata Forex (Cuvantul FOREX provine de la Foreign Exchange si este cea mai mare piata financiara din lume) este o piata decentralizata, neregularizata,cunoscuta si ca piata interbancara. Principalii participanti ai pietei Forex sunt: bancile centrale, bancile comerciale si de investitii, fondurile hedge,fondurile de pensii, corporatiile si speculatorii privati.
Piata Forex este cea mai mare piata din lume. 3 trilioane $ pe zi valoarea tranzactiilor, ar echivala cu:
- De 15 ori valoarea medie zilnica a intregii piete mondiale de actiuni (bursa din New York ¿ 450mrd $);
- Sau 300$ pe zi pentru fiecare barbat, femeie si copil de pe Pamanat;
- Piata spot (la vedere) inregistreaza aproape o treime din volumul tranzactiilor zilnice.
Compania TeleTRADE ofera posibilitatea de a tranzactiona pe piata FOREX cu urmatoarele valute: USD - Dolar American, EUR - Euro, JPY - Yen Japonez, GBP - Lira Sterlina, CHF - Francul Elvetian CAD - Dolar Canadian, AUD - Dolar Australian, NZD - Dolar Neo-Zeelandez.