Business Development Manager

Novensys

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa si contribuie la dezvoltarea strategiei si a planului de business al companiei.
- Intelege tendintele globale care pot dezvolta sau afecta viitorul business-ului si recomanda strategii pentru ca Novensys sa devina un jucator de success pe piata.
- Analizeaza si propune relatii de parteneriat.
- Realizeaza analize tehnico-economice pentru solutiile pe care le propune sa faca parte din portofoliul produselor promovate de catre companie
- Monitorizeaza solutiile existente in portofoliu si propune excluderea din portofoliu a acelor produse care nu mai sunt rentabile.
- Analizeaza impactul pe care il are aducerea unei noi solutii in cadrul organizatiei.
- Defineste impreuna cu departamentele de marketing si vanzari pietele pe care o solutie poate fi promovata.
- Defineste si coordoneaza procesul de colectare a feedback-ului de la clienti si beneficiari pe produsele si solutiile existente.
- Pe baz? de analize de fezabilitate si date financiare propune/ realizeaza oferte pe solutii sau produse.
- Imagineaza solutia completa la nevoile clientului si propune cai de dezvoltare.
- Cunoaste si intelege structura tehnica a solutiilor si produselor companiei.
- Dezvolta, mentine si implementeaza procese in organizatie.
- Se asigura ca proceselor incurajeaza inovativitatea si performanta.
- Monitorizeaza profitabilitatea solutiilor, produselor Novensys.
- Centralizeaza, propune si monitorizeaza permanent bugetul de venituri/cheltuieli pe solutiile si produsele existente.
- Analizeaza lunar atingerea obiectivelor de profitabilitate prin urmarirea cheltuielilor directe si indirecte.
- Propune masuri corective.
- Urmareste status-ul de dezvoltare si de implementare a cerintelor.
- Stimuleaza creativitatea, spiritual inovativ si gindirea colaterala a celor cu care lucreaza.
- Realizeaza si sustine prezentari ale solutiilor/ produselor in evenimente si catre clienti/prospecti strategici.
- Participa la conferinte si targuri de nivel mondial.

CERINTE

- Absolvent de studii universitare tehnice sau economice
- Abilitati de project management
- Abilitati de leadership
- Experienta in IT&C, atat in zona de infrastructura cat si in zona de solutii de business.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv
- Oportunitati de dezvoltare intr-o companie dinamica
- Mediu de lucru atractiv

Novensys este lider in piata de automatizare a managementului informatiei pentru companiile mari si foarte mari din Romania. Fondata in 1996 sub numele de Bar Code Systems, Novensys ofera servicii integrate de gestiune eficienta a resurselor si datelor, destinate companiilor. Novensys isi propune sa sprijine dezvoltarea mediului de afaceri si crede in lucrul bine facut aplicat in solutii de management al informatiei prin implicare, cunoastere si responsabilitate fata de nevoile si aspiratiile clientilor sai, oferind certitudine, control si confort decizional.