Business Development Manager

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Largirea portofoliului de clienti prin studiul pietei si al competitiei, atragerea de noi clienti si semnarea de contracte de vanzare, in scopul de a indeplini obiectivele strategice ale companiei;
Concepe impreuna cu Directorul General si Directorul de Vanzari Produse la nivel de grup strategia de vanzare pentru portofoliul de produse alocate;
Pregateste planul de actiuni menite sa identifice clientii potentiali din piata;
Identifica si propune modalitati de dezvoltare a relatiilor comerciale cu actualii clienti;
Ia cunostinta de targetul de vanzari si isi stabileste planul de actiuni pentru atingerea acestuia;
Pregateste in intervalul de timp alocat, rapoartele de vanzari si le transmite directorului general si directorului de vanzari la nivel de grup;
Participa activ si responsabil la diverse forme de perfectionare, urmarind in permanenta propriile obiective.

CERINTE

Experienta relevanta in vanzari produse/solutii integrate in Retail Banking (ATM-uri, POS-uri, Carduri bancare si Sisteme de Personalizare a cardurilor, Echipamente Automate de Plata, Seifuri si Produse de Securitate Bancara, Queue Management si Sisteme de Asistare a Deciziei);
Limba engleza la nivel fluent;
Aptitudini de Business Developer, atitudine proactiva in abordarea clientilor;
Experienta in proiecte complexe din industria IT software constituie un avantaj;
Abilitati dovedite de negociere si comunicare.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera provocari reale, mediu de lucru competitiv si o oferta financiara atractiva, alaturi de posibilitatea dezvoltarii intr-o companie de renume in industria ei.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.