Business Development Executive – Divizia de Arhivare Fizica si Electronica

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea portofoliului de servicii de arhivare electronica si fizica;
Coordonarea activitatilor relationate cu dezvoltarea de noi servicii (managementul activitatilor operationale din momentul definirii si pana la implementarea si stabilizarea acestora);
Urmarirea evolutiei pietei de servicii de arhivare / conversie documente si monitorizarea competitiei;
Oferirea de consultanta clientilor interni si externi in ceea ce priveste proiectele de arhivare electronica si fizica;
Realizarea de oferte tehnice si financiare;
Asistarea account managerilor in atingerea targetului de vanzari pe segmentul de servicii gestionate;
Analizarea cifrelor de vanzari pentru serviciile din portofoliu;
Participarea activa in procesul de vanzare si in gestionarea relatiei cu clientii actuali;
Mentinerea relatiei cu furnizorii si cu celelalte departamente (marketing, vanzari, presales, productie si suport);
Respectarea strategiei si obiectivelor companiei;
Participarea la seminarii / cursuri de specialitate.

CERINTE

Absolvent studii superioare , profil tehnic sau economic;
Abilitati dovedite de conducere a proceselor de vanzare consultativa;
Cunoasterea informatiilor de baza despre serviciile de arhivare electronica si fizica, inclusiv a legislatiei in vigoare;
Cunoasterea informatiilor de baza despre piata serviciilor de arhivare electronica in Romania;
Cunoasterea a doua limbi straine dintre care cel putin una la nivel Avansat;
Permis de conducere cat B si disponibilitatea pentru deplasari;
Experienta in participarea la licitatii publice;
Cunoastere pachet MS Office;
Excelente abilitati de comunicare si inter-relationare;
Orientare catre client si rezultate;
Eficienta in conditii de stress, atitudine pozitiva.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).