BUSINESS DEVELOPMENT EXECUTIVE

Leads Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rol general

Veti asigura generarea de noi afaceri prin legaturi cu firme importante. Contactul cu clientii va fi deseori la nivel de director de companie.

Responsabilitati principale ale postului:

√ Initierea si dezvoltarea de noi relatii de afaceri, generarea si negocierea de venituri
√ Prezentarea firmei catre clienti potentiali prin comunicare directa in intalniri fata in fata, la telefon sau prin e mail
√ 80% din timpul de lucru se va desfasura pe teren in intalniri cu clientii
√ Responsabil (a) pentru stabilirea independenta de intalniri si surse de clienti
√ Conduce activ si cu suces procesul de vanzare: prospectarea pietei, prezentarea solutiei, adresarea de intrebari, negociere, finalizarea vanzarii, transferul datelor catre contabilitate
√ Poseda control, motivare si atentie catre detalii pentru a finaliza o vanzare
√ Creaza si personalizeaza propuneri de afaceri succinte si concludente, scrise intr-o maniera excelenta de comunicare.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Specificatii personale

Abilitati, cunostinte si experienta solicitate de post:

√ Sucese demonstrate ale abilitatilor de vanzare si buna cunoastere a intregului proces de vanzare
√ Siguranta, abilitati de negociere
√ Abilitati de relationare si management al relatiei cu clientul, capacitatea de a se tine de cuvant
√ Capacitatea de rezolvare a problemelor si de a genera idei si solutii
√ Mod de abordare pozitiv si hotarat in a descoperi noi oportunitati de afaceri
√ Abilitatea de a avea initiative si de a fi atent (a) la detalii
√ Abilitatea de a prioritiza actiuni
√ Excelente abilitati de comunicare; scrisa, orala, telefonica, prezentare
√ Atitudine pozitiva
√ Capabil (a) de lucru independent si de a fi responsabil

Calificari & Experienta

Limbaj clar si expresiv, bune maniere, abilitati de negociere persuasiva, abilitati de scriere - toate esentiale.

Cunostinte despre piata de resurse umane din Romania.

Atribute personale - sociabil, energic, entuziast, atent la detalii, standarde inalte de calitate si morala, hotarat sa munceasca, cunostinte medii Microsoft Office, ambitios, om de echipa.

BENEFICII OFERITE

√ Venit fix + comisioane mai mari decat media pietei
√ Cursuri de vanzari, management personal, comunicare si coaching permanent
√ Posibilitate de avansare spre pozitii de management
√ Renegocieri periodice ale conditiilor de plata, in functie de rezultate
√ Corectitudine si respect in relatia cu angajatii

Firma angajatoare este o companie de consultanta, training, recrutare si selectie de personal cu o buna reputatie si un portofoliu de clienti de top.