Business Development Consultant

Ceramica Iasi

Job expirat

RESPONSABILITATI

Investitii noi (fabrici materiale de constructii) :

- studii pozitionare piata, acces surse materii prime, utilitati, etc.
- definire nevoi si identificare locatii (utilitati, acces, pozitie piata)
- modelare matematica privind amplasarea locatiei
- coordonare aprobari permise imediat dupa semnare contracte (cu suport specializat pe subiecte specifice, ex. studiu mediu, topo, geodezic, proiectare, constructii, pompieri, gaz, electricitate, etc.)
- due dilligence pentru evaluarea de societati comerciale
- accesare fonduri europene nerambursabile

CERINTE

- studii superioare economice sau tehnice
- minim 3 ani experienta in lucru pe proiecte
expunerea pe investitii industriale este un avantaj
- buna cunoastere a limbii engleze
- PC: Ms Office
- carnet conducere categoria B, disponibilitate pentru calatorii
- experienta accesare fonduri europene nerambursabile

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru competitiv si motivant
- participarea la proiecte de investitii green field si achizitii societati
- masina de serviciu, birou mobil (laptop) etc.
- alte beneficii: tichete de masa, asistenta medicala privata

Ceramica Iasi is a rapidly growing construction materials company based in Iasi. We have recently embarked on a major capacity expansion program with the building of a new production plant and auxilliary facilities. Major shareholder is Advent International, the biggest private equity investment fund existing in Romania.