Business Developer

S.C. Machteam Soft S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul selectat va fi capabil de a:
- Analiza obiectivele site-urilor, propune si urmari implementarea de proiecte, servicii si activitati care sa ajute la atingerea acestor obiective;
- Crea specificatii functionale pe baza carora persoanele implicate in proiect sa poata implementa facilitatile descrise;
- Defini functionalitatile, obiectivele, indicatorii masurabili si procedurile de gestionare post-implementare;
- Asigura implementarea in termenele stabilite, la nivelul de calitate propus, a proiectelor din gestiune.

CERINTE

Cautam persoana care sa identifice si sa urmareasca cu usurinta strategii de dezvoltare a site-urilor din portofoliu: www.acasa.ro, www.sentimente.ro, www.comunicatedepresa.ro, www.comunicatemedia.ro, www.colegiimei.ro, prieteni.ro etc.

Calificarea pentru acest post presupune:
- Studii superioare, profil real;
- Istoric solid legat de dezvoltarea de proiecte in mediul online (cel putin 12 luni);
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza;
- Gandire strategica, dinamism, implicare;
- Bune abilitati organizatorice si de gestionare a timpului;
- Cunostinte de usability, vanzari online, proiecte web;
- Un plus: experienta in metodologii agile de dezvoltare.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati reale de dezvoltare personala si profesionala alaturi de o echipa tanara;
- Pachet salarial motivant;
- Cursuri periodice din domenii: business developement/marketing online/ publicitate/ comunicare;
- Acces gratuit sala/fitness.

Machteam Soft (NCH)- companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet. Compania a preluat de curand managementul Acasa Media (acasa.ro).

- Suntem prezenti in 9 categorii stabilite de Trafic.ro;
- Detinem 4 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro;
- 2,5 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro.