Business Developer

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA Business Intelligence Alliance cauta pentru clientul sau, companie de renume, Business Developer care sa se incadreze in urmatoarele criterii:
¿ Prospecteaza permanent piata de real estate pentru a identifica oportunitati de dezvoltare (investitii, asocieri, parteneriate)
¿ Analizeaza oportunitatile realiste de dezvoltare a afacerilor imobiliare pe teritoriul tarii, avand in vedere caracteristicile firmei si ale mediului economic
¿ Propune si sustine proiecte de dezvoltare (investitii, asocieri, parteneriate)
¿ Elaboreaza teme, proiecte investitionale, strategii de dezvoltare menite sa asigure prezenta pe piata imobiliara si participarea la licitatii
¿ Recomandă căi şi strategii de pregătire pentru integrarea în UE.

CERINTE

¿ Studii de baza: tehnico - economice: inginerie economica / management in constructii sau marketing / finante ¿ banci / investitii;
¿ Studii de specialitate: fonduri de investitii, brokeraj, marketing;
¿ Experienta: minim 5 ani pe piata imobiliara
¿ Operare PC (MsOffice, Internet)
¿ Legislatie, reguli, metode si tehnici aplicabile in domeniul de activitate
¿ Excelente abilitati organizatorice, leadership
¿ Gandire analitica si orientare spre rezultate

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 14 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA.
Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Romania, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal,
- consultanta in resurse umane,
- training si dezvoltare.
Cei peste 150 de clientii cu care am construit parteneriate pe termen lung reprezinta aproape toate domeniile de activitate de pe piata româneasca. Iata numai câteva dintre companiile care au decis sa isi dezvolte resursele umane interne împreuna cu BIA: AIG Romania, BRD Groupe Societe Generale, BT Asigurari, Connex, Coca Cola, Danone, Elite, Lafarge, Microsoft, Porsche Romania, Rominserv, Xerox etc.