Business Developer

CC Gold Business Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este recrutat pentru clientul nostru, o companie care dezvolta atat una dintre platformele e-commerce de top din Romania, cat si solutii software la comanda (web si mobile).

Rolul acestui post este de a prezenta, promova si vinde solutiile software customizate in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei.

Responsabilitati:

Identificarea potentialilor clienti si stabilirea strategiei de vanzare a proiectelor, produselor si serviciilor software;
Prospectarea in permanenta a pietei in vederea identificarii de noi clienti si dezvoltarea portofoliului;
Definirea obiectivelor intalnirilor programate si realizarea acestora;
Mentinerea unei legaturi constante cu clientii existenti, contactarea telefonica si efectuarea de vizite;
Redactarea rapoartelor de activitate saptamanala.

CERINTE

Studii medii sau superioare, reprezinta un avantaj studii tehnice in domeniul IT, insa nu este o conditie obligatorie;
Experienta in Vanzari B2B de minim 3-5 ani, reprezinta un avantaj vanzarea software, insa nu este o conditie obligatorie;
Abilitati de comunicare, organizare, planificare si convingere;
Persoana sociabila, dinamica, cu o gandire constructiva orientata spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

Salariu motivant + bonusare in functie de targetul realizat;
Laptop;
Telefon;
Decontare carburant.

HR Gold este o companie de resurse umane ce ofera servicii de recrutare si selectie personal.