Business Consultant - Implementare software

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asista Manager-ul de Proiect in lucrul direct cu beneficiarii aplicatiilor in ceea ce priveste analiza cerintelor utilizatorilor, instruirea utilizatorilor, asistenta lucrului in mod real
• Efectueaza activitati de implementare ce se desfasoara la sediul companiei, precum migrarea datelor si personalizarea aplicatiei.
• Elaborareaza documentatii de proiect aferente activitatilor efectuate (Plan de instruire, Suport de curs, Cerinte utilizatori).
• Elaboreaza documentatii aferente sedintelor interne/externe.
• Contribuie la procesul de testare a aplicatiei.
• Isi aduce contributia la procesul de adaptare a aplicatiilor la specificul pietei / beneficiarului.
• Se implica in procesul de testare a noilor versiuni ale aplicatiei.
• Se implica in procesul de instruire al Junior Business Consultants.
• Participa la activitati de pre-sales prin prezentari ale aplicatiei potentialilor clienti.

CERINTE

• Minim 2 ani experienta in consultanta software.
• Limba Engleza – nivel avansat (scris/vorbit).
• Capacitatea de a lucra in echipa.
• Abilitatea de a respecta termenele.
• Abilitatea de a asimila noi informatii.

BENEFICII OFERITE

• salariu motivant
• posibilitatea dezvoltarii unei cariere in consultanta software

Sistec reuneste o echipa de peste 300 de specialisti, cu experienta de business si IT, oferind un pachet complex si complet de solutii si servicii IT pentru afaceri: Consultanta pentru organizarea fluxurilor de business ale companiei (analiza de business, management de proiecte); Solutii software (implementare solutii software de tip ERP / CRM / SFA, dezvoltare solutii web / software customizate); Infrastructura hardware (solutii de interconectare, solutii centralizate si locale de procesare si stocare a datelor, solutii de securitate si management al cladirilor); Outsourcing (mentenanta hardware si software, administrare retele LAN si VPN, Help-Desk, Service si intretinere IT si tehnnica de birou).
Serviciile pot fi integrate in pachete complexe de solutii software si de infrastructura “la cheie”, care se implementeaza dupa o analiza atenta a obiectivelor si exigentelor clientului. Cu sediul in Bucuresti si un centru regional la Cluj, Sistec are arie de acoperire nationala, prin filialele din principalele orase ale tarii.