Business Analyst - Okazii.ro

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Analizeaza obiectivele Okazii.ro si propune implementarea de proiecte, proceduri si activitati care sa ajute la atingerea acestor obiective;
- Creeaza specificatii functionale pe baza carora departamentele si persoanele din cadrul companiei sa poata implementa facilitatile descrise;
- Defineste functionalitatile, obiectivele, indicatorii masurabili si procedurile de gestionare post-implementare;
- Asigura implementarea in termenele stabilite, la nivelul de calitate propus, a proiectelor din gestiune.

CERINTE

-studii superioare finalizate
-experienta in online business(WEB) – de preferat in proiecte importante din online
-reprezinta un avantaj semnificativ experienta in metodologii agile de dezvoltare
-experienta in analiza de business de orice fel(dovedita cu exemple de research-uri si specificatii functionale)
-experienta in lucrul cu echipe tehnice
- bune cunostinte de usability, vanzari online, gestionarea si intretinerea unui magazin online/ecommerce, proiecte web
- foarte buna capacitate de analiza, sinteza si abstractizare
- orientare spre rezultate
-flexibilitate, adaptabilitate.

BENEFICII OFERITE

-Oportunitati reale de dezvoltare personala si profesionala alaturi de o echipa tanara
- Pachet salarial motivant.

Lansat oficial pe 15 aprilie 2000, Okazii.ro este cel mai mare site de comerţ online din România. Cu peste 3,7 milioane de vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare ( peste 1.400.000), cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România (peste 600.000 de utilizatori activi). În momentul de faţă echipa Okazii.ro are 75 de angajaţi, cu o medie de vârstă ce nu depăşeşte 26 de ani, cu aptitudini în zonele IT, programare, vânzări, PR, relaţii cu clienţii, marketing, dezvoltare de business, web design şi creaţie, statistica, SEO.

Okazii.ro este în continuă căutare de talente, persoane dinamice şi pasionate de internet, care să întregească echipa şi care să ajute la dezvoltarea Okazii.ro.