Business Analyst - Bucuresti

UniCredit Tiriac Bank S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intreaga activitate din agentie
- Implementarea locala a strategiilor RBD
- Initierea si dezvoltarea relatiilor cu clientii “strategici”
- Motivarea angajatilor din agentie
- Reprezentarea agentiei in mediul local de afaceri si administrativ
- Oferta unui nivel inalt al serviciului de asistenta clienti
- Oferta potentialului de cross-selling (vanzare incrucisata) clientilor Corporate
- Stabilirea unui mecanism eficient de identificare a grupurilor vizate de clienti per sector de activitate
- Colaborarea stransa cu angajatii Retail din HO pentru reflectarea activitatilor de satisfacere a clientilor in domeniul cercetarii de piata si elaborarea de noi produse
- Implementarea mecanismelor eficiente pentru realizarea si imbunatatirea continua a standardelor de satisfacere a clientilor
- Organizarea activitatii prin masuri de prioritizare si impartire a responsabilitatilor intre angajati cu scopul de a maximiza indicatorul de rentabilitate a capitalurilor si a creste gradul de satisfacere al clientilor
- Stabilirea si indeplinirea bugetului anual al agentiei si identificarea setului de criterii de profitabilitate
- Definirea procedurilor de lucru referitoare la serviciul clienti, inainte de implementarea acestora
- Egalizarea activelor si pasivelor sucursalei
- Comunicarea noilor produse de vanzari angajatilor, procedurilor legate de administrarea riscului si a celor juridice, urmarind implementarea acestora in consecinta;
- Adoptarea celor mai bune standarde de comunicare atat cu clientii interni cat si cu cei externi

CERINTE

- Diploma universitara: Economie/Drept
- Realizarile in domeniul academic sunt mai putin importante decat un istoric bogat in domeniul vanzarilor in special in ceea ce priveste atragerea de noi clienti
- Minim 2 ani de experienta in vanzari, minim 1 an de experienta bancara, minim 1 an in functie de conducere
- Cunoastere temeinica a domeniului de activitate clientilor si a activitatilor competitionale
- Experienta anterioara in cadrul institutiilor financiare, un mediu de consum in permanenta schimbare.
- Experienta recenta intr-o functie similara intr-un mediu axat pe client
- Experienta in mediul tehnologic si intelegerea sistemului bancar.
- Capacitate de analiza financiara
Aptitudini foarte bune de negociere si vanzare
- Aptitudini de leadership si coordonare
- „Role Model”
- Expunere la business, tranzactii complexe/ structurari financiare
- Atentie la detalii
- Rapiditate in analizarea pietelor si a garantiilor
- Initiativa si creativitate

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.
Vino sa crestem impreuna!
Ce inseamna o cariera in Unicredit Tiriac Bank?
- Te alaturi grupului financiar nr.1 din Europa Centrala si de Est
- Esti parte din echipa de specialisti care deserveste peste 35 de milioane de clienti din intreaga lume
- Inveti prin programele de training special concepute pentru tine
- Te dezvolti avand posibilitatea de a avansa la numai 12 luni de la angajare
- Esti rasplatit printr-un pachet salarial corelat cu rezultatele muncii tale
Trebuie sa stii ca, daca vedem in tine o persoana energica, cu abilitatea de a lucra in echipa si o gandire rapida si flexibila, atunci vom face tot posibilul sa te ajutam sa te dezvolti alaturi de noi.