Business analyst

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Efectuarea de analize de business pentru clientii companiei
• Identificarea solutiilor de imbunatatire a sistemelor clientilor
• Validarea specificatiilor functionale impreuna cu clientii
• Elaborarea si validarea scenariilor de test impreuna cu clientii
• Pregatirea si prezentarea de preview-uri ale solutiei catre client
• Elaborarea documentatiei aferente specificatiilor functionale si acceptantei finale

CERINTE

• Experienta 4 ani pozitie Solution Architect sau Business Analyst
• Absolvent Facultatea "Cibernetica si statistica economica", " Automatica si Calculatoare", Matematica -"Informatica economica" , alte facultati cu profil informatic;
• Certificari - Business Analysis -constituie avantaj;
• Cunostinte avansate in implementarea si depanarea de sisteme software de tip enterprise (ECM/ ERP/ CRM);
• Cunostinte tehnice avansate despre gestiunea bazelor de date;
• Cunostinte limba engleza: scris/ vorbit – nivel minim 8 (Scala 1-10);
• Cunostinte / experienta in integrari de sisteme software enterprise (webservices, SOA, SSO, portals) – constituie avantaj;
• Abilitati de comunicare / negociere;
• Initiativa / Persoana proactiva ;
• Aspect placut / prezenta profesionala;
• Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
• Fire deschisa;
• Rezistenta la stres;
• Capacitate de lucru intr-un colectiv;
• Planificare & Organizare
a. Sa fie o persoana organizata, capabila sa planifice multiple activitati pe un orizont de timp dat.
b. Sa stie sa-si prioritizeze activitatile
c. Sa detina minime cunostinte si deprinderi de time management
d. Sa aiba deprinderi de utlizare a instrumentelor specifice de planificare si control (Outlook, MS Project)
• Coordonare & Control
a. Sa aiba deprinderea de a verifica periodic actiunile si rezultatele sale

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).