Business Analyst

Crescendo International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica cerintele de business in cadrul proiectelor de dezvoltare software;
- Participa la intalnirile de consultanta cu echipa de dezvoltare;
- Elaboreaza specificatiile functionale ale proiectului;
- Elaboreaza planurile de testare ale proiectului;
- Urmareste evolutia proiectului si asigura suport la intocmirea rapoartelor periodice.

CERINTE

- Absolvent/student facultate de profil;
- Cunostinte bune UML si Microsoft Office (Word, Excel, Visio)
- Cunostinte SQL; Notiuni de baze de date;
- Solide cunostinte de limba engleza;
- Capacitate de sinteza, atentie la detalii
- Aptitudini de comunicare;
- Spirit de echipa, disponibilitate, deschidere spre acumularea de noi cunostinte.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu profesional;
- Posiblitati de perfectionare profesionala;
- Excelente oportunitati de dezvoltare in cadrul unei echipe de profesionisti.

Toate informatiile vor fi tratate cu confidentialitate.
Vor fi contactati numai candidatii selectionati

Casa de solutii CRESCENDO dezvolta, integreaza si implementeaza solutii IT&C care optimizeaza si simplifica gestionarea informatiei de afaceri. Clientul gaseste in CRESCENDO o sursa unica de competente, care ii economiseste timpul si eforturile si ii garanteaza o rata ridicata de recuperare a investitiei.