BUSINESS ANALYST

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza analiza cerintelor de business ale clientului si transpune aceste cerinte in specificatii tehnico-functionale pentru echipa de dezvoltare/implementare aplicatii software
- Colaboreaza cu Project Managers si Technical Team Leaders in etapele de proiectare, dezvoltare si implementare a solutiilor
- Defineste “test-cases” si realizeaza validarea produsul final pe baza specificatiilor tehnico-functionale agreate
- Concepe si realizeaza documentatia pentru instruirea utilizatorilor finali
- Ofera suport utilizatorilor in faza de implementare a solutiilor.

CERINTE

Experienta intr-o pozitie similara si/sau in dezvoltarea de aplicatii software de business
Atitudine orientata catre client si echipa

Gandire analitica, atentie la detalii, acuratete in exprimare, abilitati de comunicare
Constituie un avantaj cunoasterea solutiilor de tip ERP, CRM, SCM, BI sau Billing, abilitatile de programare SQL
Studii superioare in domeniul economic, financiar sau IT
Limba engleza, nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial competitiv, training si oportunitati de dezvoltare a carierei pe termen lung.

GENESYS SYSTEMS este unul dintre cei mai importanti furnizori IT&C de solutii, servicii, sisteme si software din Romania. In cei 13 ani de activitate, GENESYS SYSTEMS si-a dezvoltat competente deosebite in cele 4 directii strategice, componente de baza ale conceptului 4S:
- Solutii complexe pentru companii mari, solutii pentru IMM-uri;
- Servicii profesionale pentru o gama larga de produse IT&C;
- Sisteme standard si sisteme integrate - proiecte nationale si regionale;
- Software - produse proprii si aplicatii dezvoltate la cerere.

Detalii complete la:www.genesys4s.ro