BUSINESS ANALYST

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica nevoile specifice domeniului vizat , concepe oferta tehnica in etapa de presale a solutiilor software
- Realizeaza legatura intre client si echipa de dezvoltare software, transpune cerintele din limbaj client in specificatii tehnico-functionale
- Realizeaza prezentari ale solutiilor Genesys catre clienti potentiali
- Colaboreaza cu Project Managers si Technical Team Leaders in etapele de proiectare, dezvoltare si implementare a solutiilor
- Defineste test-cases si realizeaza validarea produsul final pe baza specificatiilor tehnico-functionale agreate
- Concepe si realizeaza documentatia pentru instruirea utilizatorilor finali
- Ofera suport utilizatorilor in faza de implementare a solutiilor.

CERINTE

Experienta 1-2 ani intr-o pozitie similara
Cunostinte de programare SQL
Constituie un avantaj cunoasterea solutiilor de tip ERP, CRM, SFA, BI
Studii economice superioare/ cunostinte economice si financiar-contabile
Nivel avansat al limbii engleze
Gandire analitica, atentie la detalii, acuratete in exprimare
Atitudine orientata catre client.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial competitiv, training si oportunitati de dezvoltare a carierei pe termen lung.

Companie privata, infiintata in 1994 si certificata ISO 9001, CCAS si OMCAS, cu o cifra de afaceri de 15 milioane EUR (2005) si 100 de angajati, GENESYS este una dintre cele mai importante companii romanesti care acopera toate domeniile de activitate din informatica si telecomunicatii. Detalii complete la www.genesys4s.ro.
Datorita activitatii sale in continua crestere, GENESYS isi dezvolta echipa cu noi profesionisti entuziasti si motivati.