BUSINESS ANALYST

UTI SYSTEMS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza de business in domeniu salariz¿rii/financiar-contabilitate in vederea implementarii unui sistem de tip ERP
- Interactiune directa cu clientii si partenerii, desfasurare interviuri
- Captarea si formalizarea cerintelor
- Identificare si detaliere entitati si fluxuri de business
- Elaborare documentatie tehnica specifica fazei de analiza si testarea de business a sistemului.

CERINTE

- Studii superioare de cibernetica, economie, informatica, automatica sau similare
- 2 ani experienta in zona Salarizare/Financiar Contabilitate pentru dezvoltarea sau implementarea de solutii de ERP
- Cunostinte privind metodologii si standarde pentru dezvoltare software
- Familiaritatea cu notatii simbolice (UML) si instrumente aferente: MS Visio, QDesigner constituie un avantaj
- Buna stapanire a conceptelor object oriented si relational constituie un avantaj
- Cunostinte medii de limba engleza
- Capacitate ridicata de analiza si sinteza, atentie la detalii
- Excelente abilitati de comunicare orala si in scris
- Abilitate de lucru in echipa
- Dinamism, initiativa, orientare catre rezultat, rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati reale de dezvoltare profesionala si personala, intr-un mediu de lucru dinamic
- Pachet salarial corelat cu obiectivele pozitiei si cu performantele realizate.

Dupa 15 ani de succese pe piata romaneasca de IT&C, UTI Systems ofera acum oportunitatea unei noi deschideri, sustinuta si de noua dimensiune internationala a actionariatului.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.