Business Analist IT

PSS-PROSOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

-contractarea potentialilor clienti
-identificarea nevoilor companiilor client
-analiza si proiectarea software
-transpunerea cerintelor in specificatii functionale
-implementarea solutiilor propuse (design baze de date)
-dezvoltarea unor relatii de colaborare cu firmele client

CERINTE

-cunostinte de programare si design baze de date
-minim 2 ani experienta realizare software de gestiune
-cunostinte solide de utilizare SQL
-cunostinte utilizare Java (avantaj)
-cunostinte generale privind infrastructura IT
-abilitati excelente de comunicare
-spirit analitic deosebit; capacitate de sinteza
-orientare catre rezultate si respectarea termenelor
-atitudine proactiva

Constituie avantaj:
-familiarizarea cu domeniul retail

BENEFICII OFERITE

-excelente oportunitati de dezvoltare (training initial si traininguri periodice)
-mediu de lucru profesionist
-pachet salarial motivant (salariu si bonusuri competitive)

Proiectare si dezvoltare de solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul. Limbaje utilizate: C/C++, VB, Java, SQL; SO: DOS, Windows, Linux; Platforme: Microsoft, IBM; RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL