Business Analist ERP - Financiar & Contabilitate

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza de business in domeniu Financiar ¿ Contabilitate in vederea implementarii unui sistem de tip ERP
- Interactiune directa cu clientii si partenerii, desfasurare interviuri
- Captarea si formalizarea cerintelor
- Identificare si detaliere entitati si fluxuri de business
- Elaborare documentatie tehnica specifica fazei de analiza si testarea de business a sistemului

CERINTE

- 2 ani experienta in zona Financiar/Contabila pentru dezvoltarea sau implementarea de solutii de ERP
- Capacitate ridicata de analiza si sinteza, atentie la detalii
- Excelente abilitati de comunicare orala si in scris
- Abilitate de lucru in echipa
- Cunostinte privind metodologii si standarde pentru dezvoltare software
- Dinamism, initiativa, orientare catre rezultat, rezistenta la stres

Constituie un avantaj:
- Familiaritate cu notatii simbolice (UML) si instrumente aferente: MS Visio, QDesigner
- Buna stapanire a conceptelor object oriented si relational

Studii:
- Superioare de cibernetica, economie, informatica, automatica sau similare

Limbi straine (nivel): engleza - bine

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
- Salariu motivant
- Bonusuri pentru realizari remarcabile

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative.