BUDGETING SPECIALIST

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste lunar executia bugetului de venituri si cheltuieli analizand rezultatele obtinute de banca comparativ cu bugetul aprobat .
- Intocmeste rapoartele interne de analiza a rezultatelor pentru Managementul bancii
- Este responsabil de evidenta cheltuielilor pe departamente, sucursale si centre de profit pana la implementarea centrelor de cost/profit in sistem.
- Pregateste formatele si sistemul de bugetare la nivelul centrelor de activitate, pentru intreaga activitate a bancii.
- Centralizeaza bugetul de venituri si cheltuieli pe baza bugetelor sucursalelor si centralei.

CERINTE

- Cunostinte avansate de EXCEL, ACCESS, WORD, POWER POINT. ¿
- Gandire matematica, analitica, cu un bun simt al cifrelor
- Cunostinte de analiza financiara
- Studii superioare economice-Finante Banci sau Matematica sau Cibernetica ¿
- Relatii inter-personale bune, flexibil si organizat. ¿
- Buna cunoastere a limbii engleze.
- Experienta in analiza financiara.

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.
Pentru aceasta, dorim sa punem la dispozitie clientilor o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa ii asiste.