BUCATAR SPECIALIST- BUCATARIE CHINEZA

SC MINERVA 92 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunostinte temeinice in arta culinara chineza
- Organizarea activitatii de productie culinara
- Receptionarea materiilor prime si depozitarea acestora in conditii optime de igiena, temperatura, vecinatate a marfurilor, materiilor prime si produselor finite
- Asigurarea operatiunilor necesare gatitului – sortat, curatat, divizat, spalat
- Pregatirea felurilor de mancare stabilite in meniu
- Respectarea normelor sanitar veterinare si retetelor in procesul prepararii mancarii si normele HACCP
- Respectarea timpului de preparare al mancarilor si raspunde pentru livrarea comenzilor oaspetilor in timp optim
- Decorarea farfuriilor, a bolurilor si a platourilor - dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat
- Mentinerea starii de curatenie in bucatarie

CERINTE

- De preferat, bucatar de origine chineza
- Experienta relevanta intr-o pozitie similara, de minim 3 ani, de preferat in cadrul unei locatii cu specific chinezesc
-Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala, de preferat , engleza
- cunostinte profesionale referitoare la tehnologia culinara si diploma de calificare in meseria de bucatar
- flexibilitate, atitudine pozitiva si spirit de echipa
- indemanare, dexteritate in activitatile specifice
- atentie la detaliu

Hotel de 4 stele, cu o traditie indelungata in domeniul ospitalitatii, situat in centrul Bucurestiului, la doar cativa pasi de toate atractiile turistice si culturale ale acestuia si de cele mai mari centre de afaceri si comerciale.