BUCATAR SEF

Phoenicia Hotels SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Bucatar cu experienta si renume in bucataria internationala sau italiana.
Atributii specifice in cadrul unei bucatarii de 4 stele:
- Cunoaste caracteristicile principale organoleptice si fizico-chimice ale alimentelor.
- Cunoaste procesele tehnologice de fabricatie a preparatelor culinare.

CERINTE

-Diploma de calificare pentru meseria de bucatar;
-Experienta pe un post similar, de minim 5 ani in bucataria internationala sau italiana;
- Receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine;
- Adaptare la un program de lucru flexibil.
- Experienta anterioara in organizarea operatiunilor specifice zonei de bucatarie si echipei de bucatari.
- Abilitati de formare si instruire a echipei, bun motivator, implicat activ in gestiune, costuri si activitati specifice bucatariei.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, negociabil in functie de experienta.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie hoteliera 4*