Bucatar Chef - Restaurant gastronomic - Bucuresti

G&G International Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Despre clientul nostru

Restaurant cu servire de lux si cu inalt standard de preparare a retetelor culinare, situat intr-o zona rezidentiala a Bucurestiului numai cu servire a la carte; Echipa este formata din 12 bucatari cu o vasta experienta profesionala in ambele sectii..

Meniul a la carte este extrem de bogat si diversificat cu preparate internationale (Italian-Mediterranean). Fiecare preparat este realizat numai din ingrediente proaspete, in preparare acordandu-se atentie fiecarui detaliu iar produsul final rezultat pune in evidenta savoarea fiecarui ingredient in parte; Prezentarea in platou este desavarsita.

Cei care indeplinesc criteriile de eligibilitate si selectie pentru acest post vacant, au posibilitatea de a aplica si a completa aplicatia de angajare de pe siteul societatii noastre (www.ihrc.ro)

CERINTE

Clientul nostru, restaurant de lux situat intr-o zona centrala si cu o clientela selecta, angajeaza Bucatar Sef Coordonator;

Cerinte de baza:
- pasiune pentru arta culinara si pentru de a furniza servicii de o calitate exceptionala la la exigente ridicate;
- experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara (Bucatar Sef Coordonator sau Asistent Bucatar Sef)
- experienta intr-un hotel sau restaurant cu inalt standard de preparare a retetelor culinare (experienta profesionala intr-un restaurant gastronomic din strainatate constituie un avantaj )

Cerinte esentiale:
- experienta profesionala in bucataria internationala, tehnica de preparare desavarsita, exacta, imaginatie si ingeniozitate abilitati de a performa la nivel de arta gastronomica
- probitate morala si atitudine ireprosabila
- aptitudini si abillitati de leader, de comunicare, de a motiva si mobiliza, cu spirit de initiativa;
- confident si dornic de afirmare
- capacitatea de a face fata unor situatii de stres si unor exigente ridicate
- usurinta in crearea si implementarea unui meniu nou, a unor retete noi

BENEFICII OFERITE

Oportunitati:

De a lucra intr-unul dintre restaurantele de top din Bucuresti ;
De a face parte dintr-o echipa cu experienta vasta in bucataria internationala si arta culinara;
De a pune in practica si inova retete noi;
De dezvoltare a tehnicilor si metodele de preparare a retetelor culinare;
Pachet salarial motivant;

DESCRIEREA FIRMEI

Our company is having 6 years experience in HR.