BUCATAR

SC RESIDENCE TRADING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Aranjeaza si pregateste bucataria (curata toate utilajele din bucatarie, verifica functionalitatea camerelor frigorifice si a a frigiderelor, a veselei necesare exercitarii meseriei si a servirii in conditii de maxim profesionalism).
* Pregateste micul dejun pentru clientii restaurantului.
* Pregateste pranzul pentru peronalul angajat al organizatiei.
* Raspunde fata de bucatarul sef de indeplinirea atributiilor si pentru modul cum indeplineste deciziile acestuia.
* Raspunde pentru raportarea activitatii desfasurate si a rezultatelor obtinute, la timpul si in conditiile stabilite de bucatarul sef.
* Face necesarul materiilor prime impreuna cu bucatarul sef.
* Utilizeaza retetarul ca resursa pentru pentru condimentarea, portionarea si designerul preparatelor.
* Depoziteaza preparatele neconsumate in conditii de siguranta maxima.
* Informeaza bucatarul sef cu privire la marfurile expirate.
* Comunica diferentele aparute intre stocuri bucatarului sef si conducerii.
* Raspunde pentru consecintele deciziilor proprii

CERINTE

Experienta, diploma de calificare, dorinta de perfectionare.

BENEFICII OFERITE

Pentru provincie se ofera cazare si masa.

Marca stilului distins – Hotelurile Residence sunt hoteluri boutique de patru stele superior, membre ale asociatiei europene Exclusive Hotels, categoria “Charm & Character”

Din ianuarie 2010, Hotelurile Residence se numara printre primii membrii ai BLLA (Boutique and Lifestyle Lodging Association), singura asociatie mondiala a hotelurilor boutique, cu sediul la Los Angeles.

De asemenea, Hotelurile Residence sunt primele hoteluri romanesti partenere ale CNN si totodata singurele hoteluri boutique din Romania care isi asociaza numele cu cea mai mare retea de televiziune de stiri si informatie din lume.