Bucatar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

- Pregateste mancarurile din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare;
monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele

estetice ale preparatelor
- Participa cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat

si la realizarea comenzilor de aprovizionare
- Debaraseaza si asigura curatenia in bucatarie;

CERINTE

Cerinte:

- Studii medii;
- Diploma de calificare in domeniu;
- Vechimea in specialitate: min. 6 luni, cu recomandare scrisa de la cel putin unul dintre

locurile de munca anterioare;
- Cunostinte medii de limba engleza;
- Rigurozitate in ceea ce priveste regulile de igiena in alimentatia publica;
- Imaginatie culinara, ordonat si disciplinat;
- Capabilitatea sa pregateasca produse alimentare reci si calde in conformitate cu meniul restaurantului;

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Carte de munca
Cazare asigurata
O masa pe zi asigurata
Transport asigurat dupa ora 22.00