Bucatar

ProfiPower SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea si prepararea alimentelor in conformitate cu meniurile si retetele restaurantului;
- Aranjarea alimentelor pe platou/ farfurie;
- Activitati specifice unei bucatarii de lux: pregatire, preparare, retetare, inventare, aprovizionare, coordonare, diversificare, implementarea si respectarea stricta a normelor de igiena.

CERINTE

- Diploma de bucatar/ calificare in domeniu;
- Experienta in bucatarie internationala- minim 3 ani;
- Tehnica de preparare desavarsita;
- Abillitati de comunicare, de a motiva si mobiliza;
- Dornic de afirmare;
- Capacitatea de a face fata unor situatii de stres si unor exigente ridicate;
- Creativitate si imaginatie, ingeniozitate, abilitati de a performa la nivel de arta gastronomica;
- Preocupat de calitate;
- Orientare catre client, atitudine pozitiva si proactiv;
- Cu initiativa si spirit de echipa;
- Limba engleza reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-unul dintre restaurantele de top din Bucuresti;
- Oportunitatea de a pune in practica si inova retete noi;
- Oportunitatea de dezvoltare a tehnicilor si metodelor de preparare a retetelor culinare;
- Pachet salarial motivant.

Daca sunteti interesat de acest post, va rugam vizitati websiteul nostru:
www.profipower.ro si trimiteti-ne CV-ul.

ProfiPower is a specialized recruitment company, dedicated to placing professionals with university or advanced degree in the following fields: finance, IT, human resources, sales and marketing, management, legal, and engineering. Our services include permanent and temporary recruitment as well as tailor made human resources-, in- and outsourcing solutions to meet the client\'s specific needs.