Broker Imobiliar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Denumire post: Agent imobiliar
Loc de muncă: Sediul firmei şi pe teren
Relaţii ierarhice: Se subordonează Directorului General sau Managerului Direct
Departamentul: Vânzări
Cerinţe specifice postului:
Studii: Bacalaureat – profil economic
Specializari sau cursuri de comunicare , calculator (ECDL)
Vechime în specialitate: 6luni- 1 an
Atribuţii şi responsabilităţi:
Prospectarea continuă a pieţei imobiliare
Ofertare, primire şi prelucrare a cererilor şi ofertelor şi de tranzacţionare a imobilelor
Prezintă clientului oferte cât mai variate , avantajoase pentru a putea realiza operaţiunea de vanzare-cumpărare
Compară proprietăţile aflate pe piaţa imobiliară cu scopul de a stabili preţul cel mai bun
Supraveghează agenţii care manipulează tranzacţiile imobiliare
Închiriază proprietăţi sau le administrază pe cele închiriate deja
Încheie contracte de vânzare cumpărare 3-5 pe lună
Oferă clientului tururi virtuale sau reale a proprietăţilor de care aceştia sunt interesaţi
Se asigură dacă condiţiile legale de mediu sunt îndeplinite în legatură cu imobilul pe care urmează să-l vândă
Întocmeşte documentele necesare tranzacţionării imobilului, dar şi rapoartele necesare conducerii firmei după ce tranzacţia a fost terminată
Foloseşte toate mijloacele posibile pentru a promova produsul pe care vrea să-l vândă: canale proprii agenţiei, mass- media, fluturaşe împărţite pe tradă şi în cutia de scrisori
Încheie convenţia firmă- client respectând legislaţia din domeniu
Să aibă o ţinută decentă (office) şi un limbaj adecvat
Respectă regulamentul de ordine interioară
Respectă şi îndeplineşte cu stricteţe normele PSI şi protecţie a muncii
Păstrează secretul de serviciu conform normelor aplicate
Atitudini şi aptitudini
Bună capacitate de organizare a activităţii şi de colaborare cu clienţii şi colaboratorii
Spirit competitiv, care vrea mereu să se depăşească
Orientare către client
Corectitudine şi seriozitate
Ţinută office
Spirit critic şi autocritic
Putere de convingere
Ataşament faţă de societate, loialitate

CERINTE

Alte cerinţe:
Cunoştinţe Word, Excel, Internet
Limbi străine: Engleză- foarte bine; o altă limbă reprezintă un avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu- lei net
Beneficii: Mediu de lucru modern, profesionist, laptop
Traininguri de specialitate