Broker Imobiliar

SC Victoria Consult Real Estate SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In viziunea noastra, Brokerul Imobiliar reprezinta cea mai importanta piesa din mecanismul ce il reprezinta o tranzactie imobiliara. Astfel, acesta trebuie sa fie liantul dintre vanzator si cumparator si sa gestioneze relatia dintre asteptarile proprietarului si viziunea cumparatorului.

Responsabilitati:
- Prospectarea pietei imobiliare, indeosebi pe segmentul pe care il reprezinta;
- Evaluarea proprietatilor, introducerea in baza de date, actualizarea si marketarea lor;
- Consilierea clientilor in vederea incheierii de tranzactii imobiliare;
- Reprezentarea clientilor in procesul de vanzare/cumparare/inchiriere;
- Dezvoltarea si mentinerea de relatii cu clientii vanzatori/cumparatori/chiriasi;
- Gestionarea bazelor de date de oferte si de clienti.

CERINTE

Cautam persoane responsabile, cu sau fara experienta, care sa cunoasca si sa inteleaga procesul de vanzare/cumparare/inchiriere a unei proprietati sau sa isi doreasca sa invete si sa afle tainele unei tranzactii imobiliare. Totodata, candidatul perfect se va integra rapid in colectiv, isi va dori sa evolueze si sa isi sporeasca cunostintele. Acesta trebuie sa cunoasca foarte bine limba romana si sa aiba abilitati de comunicare atat cu clientii, cat si cu membrii colectivului.

BENEFICII OFERITE

- Training-uri de specialitate (pentru administrare baze de date oferte si clienti, foto, workshop-uri saptamanale);
- Infrastructura necesara desfasurarii activitatii (telefon, aparat foto, laptop, soft-uri);
- Comision progresiv, in functie de realizari;
- Publicitate de buna calitate;
- Lead-uri calificate, existente deja in baza de date.

Victoria Consult Real Estate este o companie care activeaza, cu success, in domeniul imobiliar, inca din anul 2001, in prezent abordand cu prioritate segmentul rezidential.
Principalul atu al societatii noastre il reprezinta investitia continua in resursa umana, constand in participarea la training-uri si conferinte de specialitate, team-building-uri si alte activitati avand ca rol educarea, specializarea si motivarea personalului.
Echipa noastra este alcatuita din oameni tineri, energici, abili, cu solide cunostinte teoretice si practice privind activitatea imobiliara, cu calitati morale si intelectuale deosebite, dornici sa se afirme si sa se mentina in top intr-un domeniu cu o evolutie extrem de fluctuanta.

Viziunea noastra este sa devenim lideri pe Piata Brokerajului Imobiliar din Romania.

Misiunea noastra este de a oferi servicii imobiliare intr-un mod profesionist dobandit prin experienta si educatie astfel incat clientii nostri au posibilitatea sa aleaga cea mai buna solutie imobiliara posibila.

Valorile noastre sunt:

- Etica si Integritate
- Excelenta: ne straduim sa facem din excelenta un obicei
- Educatie continua: avem o curiozitate si o dorinta innascuta pentru a ne dezvolta
- Perseverenta
- Echipa: credem in puterea echipei