Broker de Asigurare

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza obiectivele de vanzare si recrutare ;
Coordoneaza echipa de asistenti in brokeraj ;
Sustine interviuri in vederea recrutarii asistentilor in brokeraj ;
Intocmeste rapoarte de activitate, realizeaza analize si statistici, monitorizeaza tendinte si identifica oportunitati ;
Participa la training-uri si coaching-uri ;
Prospecteaza permanent pieta pentru identificarea de noi clienti si pentru cresterea cotei de piata a serviciilor si produselor companiei ;
Contacteaza potentialii clienti in vederea stabilirii intalnirilor cu acestia ;
Identifica nevoile de asigurare ale clientilor ;
Emite oferta pentru clienti si finalizeaza vanzarile ;
Ofera servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului ;
Creaza si mentine o imagine favorabila a companiei in fata clientilor ;
Promoveaza si vinde produsele companiei ;
Consolideaza portofoliul de clienti permanent ;

CERINTE

Experienta in asigurari este obligatorie ;
Experienta in Management constituie un avantaj ;
Absolvent studii superioare ( in curs ) ;
Personalitate placuta cu foarte bune abilitati de comunicare;
Persoana ambitioasa si dinamica ;
Abilitati de negociere, motivare si coordonare ;
Orientare spre rezultate ;
Abilitati de analiza si planificare ;
Spirit antreprenorial.

BENEFICII OFERITE

Plan de cariera atractiv ;
Componentă fixă a venitului in functie de target-ul atins ;
Sistem de comisioane şi bonusuri atractive ( lunar, trimestrial si anual ), atat pentru activitatea proprie cat si pentru activitatea echipei;
Training saptamanal si lunar de specializare pe domeniile vânzări şi leadership
Posibilitatea de a dezvolta o carieră pe termen lung ;
Posibilitatea de a face parte din conducerea afacerii ;
Alte beneficii semnificative pentru obtinerea rezultatelor planificate
Desfasurarea activitatii intr-un mediu tanar si competitiv