Broker Credite

Activ Imob

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Prospecteaza piata si identifica potentiali clienti ai firmei;
- Promoveaza vanzarile directe de produse si servicii ale bancilor partenere;
- Furnizeaza informatii potentialilor clienti persoane fizice;
- Mentine o legatura directa si nemijlocita atat cu clientii aflati deja in portofoliul firmei cat si cu cei potentiali;
- Studiaza nevoile clientilor in materie de servicii financiar-bancare si formuleaza o varianta de raspuns in acest sens;
- Asista viitorii clienti la intocmirea dosarelor de credit;
- Stabileste agenda intalnirilor cu potentialii clienti;
-Raspunde de atingerea obiectivului lunar de vanzari in conditiile respectarii politicii comerciale ale firmei;
-Gestionarea si largirea portofoliului de clienti, promovarea imaginii firmei si a ofertei acesteia;
-Acordarea de consultanta de specialitate clientilor si asistenta in procesul intocmirii dosarelor financiare in scopul crearii ¿i mentinerii unei relatii profesionale cu acestia;
-Semneaz¿ contractele cu clien¿ii ¿i încaseaz¿ comisioanele;
-Consiliaz¿ clien¿ii ¿i îi ajut¿ la întocmirea dosarului de finan¿are.

CERINTE

- Orientare catre client;
- Experienta in vanzari directe minim 6 luni (asigurari sau alte servicii);
- Excelente abilitati de comunicare si relationare ;
- Experienta in domeniul financiar/bancar constituie un avantaj;
- De preferinta studii in domeniul economic;
- Flexibilitate, adaptabilitate;
- Spirit de echipa ;
- Rezistenta la activitate in conditii de stres;
- Concentrat pe rezultat, cu atitudine proactiva, entuziast si cu initiativa;
- Capacitate buna de organizare si dorinta de a-si atinge obiectivele;
- Independent, dinamic, perspicace, capacitate de analiza si decizie, onest, perseverent;
- Puternica motivatie pentru realizari financiare semnificative;

Bun profesionist;
Calitati deosebite de comunicare, prezentare, negociere, vanzare;
Experienta in domeniul financiar/bancar;
Studii superioare;
Posesor(oare) de carnet auto categoria B;
Cunostinte PC (Microsoft XP, Microsoft Office, Internet, E-mail);
Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Conditii de munca deosebite, intr-un mediu dinamic, stimulativ si motivant;
Posibilitatea integrarii intr-o echipa tanara, caracterizata prin performanta si succese dovedite;
Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.

ACTIV IMOB este o companie specializat¿ în tranzac¿ii imobiliare, cu experien¿¿ de peste 10 ani în domeniu, cu puncte de lucru în zonele Mihai Bravu ¿i Sebastian. Profesionalismul, exigen¿a, flexibilitatea, îmbun¿t¿¿irea permanent¿ a serviciilor prestate i-au construit renumele ¿i au pozi¿ionat-o printre primele agen¿ii imobiliare din Bucure¿ti. Acestea sunt numai câteva dintre atributele ce caracterizeaz¿ ACTIV IMOB - o companie de succes.