BROKER CREDITE

Acredita World

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste contacte intre companie si potentiali clienti.
- Efectueaza posibile deplasari in functie de disponibilitatile clientului.
- Consilierea clientilor in privinta alegerilor celor mai potrivite variante de credit.
- Colectarea actelor necesare intocmirii dosarelor si verificarea lor conform procedurii de lucru.
- Preluarea aplicatiilor de pe site si contactarea persoanelor interesate de a aplica pentru credit imobiliar.
- Stabilire intilnire clienti la sediul firmei.
- Informarea clientului despre procesul de pre aprobare si eventual a procesului de finalizare a imprumutului.
- Informarea clientilor despre noi oferte pe piata si eventual schimbari de dobinzi.
- Preluarea tuturor sugestiilor clientilor referitoare la serviciile noastre si eventual 3 persoane/client care cred ca vor putea fi posibili clienti.
- Finalizeaza contractele de credit.
- Cold calls- suna periodic posibili/potentiali clienti.

CERINTE

- Abilitati de comunicare si vanzare;
- Abilitati de munca in echipa;
- Orientare spre rezultate, atitudine proactiva;
- Carnet de conducere cat B (constituie un avantaj).
- Experienta poate fi un avantaj dar nu este necesara

BENEFICII OFERITE

- Training de specialitate la bancile partenere si suport permanent;
- Comision la fiecare dosar;
- Posibilitatea unei cariere pe termen lung;
- Conditii de lucru moderne;
- Mediu de lucru profesionist.

DESCRIEREA FIRMEI

Suntem, asa cum ar spune-o multi, o companie care
respecta \"calitatea\", o organizatie condusa de Pasiunea pentru
Excelenta, iar munca alaturi de echipa noastra reprezinta o
provocare permanenta. Experienta ne asigura ca putem merge mai
departe promovand calitatea. Incurajam initiativa si puterea de a
invinge.