BROKER ASIGURARI / INSPECTOR ASIGURARI

INK CONSULTANTA - BROKER DE ASIGURARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Brokeraj (intermediere) in Asigurari - identificarea, evaluarea riscului, negocierea si administrarea politelor de asigurare;

- Administrarea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti - prin canalele de achizitii ale grupului dar si prin forte proprii;

- Service permanent pentru clientii existenti;

- Urmarirea constanta a evolutiei clientilor si a posibilitatilor de extindere a colaborarii cu acestia;

CERINTE

- Meticulozitate, seriozitate, prestanta, temperament dinamic si pro-activ, bune capacitati de comunicare, negociere si analiza, spirit de echipa, relationare;

- Flexibilitate, dinamism, rezistenta la stres si program prelungit;

- Cunoasterea a cel putin unei limbi de circulatie internationala;

- Studii superioare finalizate sau in curs;

- Cunostinte de operare PC;

- Permis de conducere categoria B;

- (Portofoliul propriu reprezinta un avantaj.)

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix (renegociabil dupa perioada de proba), comision din vanzari, lap-top, bonuri de masa, telefon, masina;

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei societati nationale specializata in consultanta de risc si brokeraj in asigurari, situate pe o pozitie de varf si aflata in plina ascensiune;

- Climat de lucru modern, dinamic si atractiv.

- Posibilitati de avansare prin formarea unor echipe proprii de subagenti cu care se vor deschide noi puncte de lucru.

INK CONSULTANTA - BROKER DE ASIGURARE SRL este o societate de intermediere in asigurari, parte a grupului de firme Romstal, situandu-se in prezent pe locul 8 intre firmele de profil din Romania, cu o cifra de afaceri de ~ 1.000.000 EURO la nivelul anului 2005.