BROKER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizarea si analizarea dezvoltarii pietei
- Analizarea societatilor alese care trebuie monitorizate
- Acceptarea si evaluarea informatiilor precise despre evolutiile actuale pe pietele de capital (adica pe pietele titlurilor de valoare)
- Asigurarea contactelor directe cu respectivele piete de capital, cu partenerii si societatile de afaceri
- Informarea clientilor despre situatia de pe pietele de capital si posibilele ei fluctuatii, recomandarea eventualelor tranzactii comerciale
- Negocierea si încheierea tranzactiilor cu titluri de valoare pentru persoane si societati de pe piata interna si externa de capital
- Colectarea informatiilor necesare pentru tranzactii
- Consemnarea în dosare si baze de date speciale a informatiilor despre clientii pentru care se fac tranzactii
- Inregistrarea titlurilor de valoare si tranzactiilor respective, de asemenea redactarea rapoartelor
- Propunerea, elaborarea si evaluarea strategiei si planului pentru titlurile de valoare ale unei anumite banci sau societati de investitii.

CERINTE

- Studii superioare economice
- Atestat agent de bursa
- Bune abilitati de negociere
- Abilitatea de a face evaluari rapide si corecte
- Intuitie, simt al afacerii

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea realizarii unei cariere intr-o companie de servicii de investitii financiare cu renume
- Mediu de lucru dinamic, motivant pentru realizari profesionale
- Posibilitatea de a lucra cu specialisti din domeniu !