Broker

Intercapital Invest SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Stabilirea de strategii de investitii in actiuni, obligatiuni, derivate si fonduri de investitii pentru clienti;
- Implementarea strategiilor de tranzactionare prin comunicare cu departamentul de tranzactionare;
- Pastrarea legaturii cu clientii firmei;
- Deschiderea de conturi de investitii noi;
- Activitati de analiza a pietelor si instrumentelor financiare;
- Proiecte de raportare legate de activitatea proprie.

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- Experienta in domeniul bancar, al asigurarilor, in alte domenii legate de servicii financiare sau in domenii legate de vanzari sau relatii cu publicul;
- Studii superioare economice- finalizate;
- Abilitati de comunicare;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Domiciliul stabil in Bucuresti.

Reprezinta avantaje:
- Experienta in calitate de investitor sau de broker;
- Abilitati de comunicare in scris;
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte de analiza financiara;
- Cunostinte despre piata de capital.

Va rugam transmiteti CV insotit de scrisoare de intentie, pana pe data de 10 August 2007.

BENEFICII OFERITE

- pachete salariale atractive bazate pe performante si realizari,
- un mediu de lucru placut intr-unul din cele mai dinamice sectoare ale economiei,
- posibilitatea de promovare si de dezvoltare a cunostintelor si aptitudinilor profesionale.

Societate de Servicii de Investitii Financiare - investitii in actiuni, obligatiuni, derivate, fonduri. Detalii pe www.intercapital.ro.