Brand/Product Manager

Trafic.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este responsabil de gestionarea activitatilor de marketing ale produselor de tip servicii/solutii online;
- Design produs (solutii/servicii internet)
- Elaboreaza cercetari de piata online/offline, prin interactiunea cu clientii actuali si cei prospectati;
- Identifica cerintele pietei pentru solutiile existente si pentru cele preconizate
- Elaboreaza strategia de pozitionare si promovare si strategii de pret eficiente ;
- Este responsabil de elaborarea planului de produs, a specificatiilor functionale;
- Elaboreaza si gestioneaza evenimente de PR, de promovare si presales;
- Identifica si utilizeaza toate mediile de comunicare si analizeaza oportunitatile de promovare adecvate produsului si mediilor respective;
- Genereaza rapoarte specifice de activitate;
- Monitorizeaza eficienta canalelor campaniilor de promovare, cat si a ofertelor speciale pentru fiecare produs;

CERINTE

- Studii economice si marketing;
- Experienta in marketing, product/brand management, internet ;
- Foarte buna cunoastere a mediului internet;
- Cunostinte generale despre functionalitatile unui site, cunostinte de online marketing;
- Abilitati de operare MS Office;
- Engleza - nivel avansat ;
- Orientare catre client, exprimare verbala si scrisa;
- Creativitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant.
- Mediu de lucru placut.
- Posibilitatea de training si dezvoltare profesionala.

Trafic.ro, serviciu de analiza a traficului pe internet, este lider pe segmentul monitorizarii audientei online din Romania.

Trafic.ro auditeaza cele mai importante site-uri .ro si furnizeaza date statistice relevante pentru intreaga populatie online a tarii, oferind si un clasament general al siteurilor inscrise, dar si clasamente pe domenii de activitate.

Trafic.ro este unul dintre promotorii dezvoltarii internetului romanesc, fiind singurul serviciu gratuit de acest gen din Romania care a reusit sa se impuna ca un barometru al pietei online romanesti.