BRAND MANAGER

GRUP TOP LINE MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conceperea si implementarea strategiei de vanzari pentru brand; promovarea brandului;
- Mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti impreuna cu echipa;
- Supervizarea si monitorizarea activitatii agentilor de vanzari aflati in subordine
- Analiza evolutiei vanzarilor si urmarirea realizarii targhet-ului lunar
- Managementul stocurilor si a materialelor promotionale pentru brandul respectiv
- Participarea la diferite seminarii

CERINTE

- Experienta pe o pozitie similara manageriala minim 3 ani; experienta in vanzari minim 5 ani;
- Limba engleza la nivel avansat;
- Studii superioare; cunostinte temeinice in domeniul marketingului;
- Aspect profesional business
- Experienta in domeniul marketingului/vanzarilor produselor cosmetice, a aparaturii, a mobilierului pentru saloanele de infrumusetare sau Horeca constituie un avantaj

Profilul candidatului
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere
- abilitati de conducere a unei echipe de vanzari
- creativitate, imaginatie,
- capacitate de a lucra sub stress

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Autoturism de serviciu full time, telefon, laptop;
- Posibilitati de afirmare pe plan profesional;
- Traininguri si seminarii permanente de specialitate ( atat interne cat si in strainatate);
- Mediu de lucru excelent;
- Locatie:Piata Unirii;

Companie de distributie europeana, lider pe piata romaneasca in domeniul cosmeticelor profesionale, aparatura, mobilier, accesorii pentru saloane de coafura, cosmetica-SPA-manichiura-pedichiura. Mobilier profesional pentru Horeca